У Першому Міжнародному конгресі політичних консультантів в Україні взяли участь три Президенти.

Бесплатный информационно-консультационный проект для кандидатов в депутаты и мэры городов “Качественные выборы”
15.04.2015
11 грудня АРРС вперше вручить нагороди політтехнологам!
09.12.2015

У Першому Міжнародному конгресі політичних консультантів в Україні взяли участь три Президенти.
22-23 травня 2015 року у Києві відбувся Перший Міжнародний конгрес політичних консультантів «Основні тенденції місцевих виборів 2015 року в Україні». Організатор заходу – Асоціація Професійних Політичних Консультантів (АРРС), яка діє за принципами подібних Європейської Асоціації Політичних Консультантів (ЕАРС), Міжнародної Асоціації Політичних Консультантів (IAPC).
У Конгресі взяли участь близько 70 учасників з різних країн. Серед них – представники України, Туреччини, Грузії, Росії, Фінляндії, Франції. Досвідчені політконсультанти, політологи, політтехнологи, політики, соціологи, політичні психологи, PR-ники. Всі вони пройшли не одну виборчу кампанію різних рівнів. Формат Конгресу організатори заходу обрали не звичний – дискусійні панелі, де, окрім тих, хто виступає, висловити свою думку, або поставити питання міг кожен з учасників. У цьому, як відзначили гості Конгресу, була і практична користь і реальна демократія.
Вперше відвідав Україну та взяв участь у Конгресі пан Ілкка Ахтоківі (Ilkka Ahtokivi) -Президент Міжнародної Асоціації Політичних Консультантів (IAPC), член Європейської Асоціації Політичних Консультантів (ЕАРС) і Американської Асоціації Політичних Консультантів (ААРС), який є помічником прем’єр-міністра Фінляндії Олександра Стубба.
Пан Ахтоківі відзначив, що був приємно вражений професійним рівнем українських фахівців, які задіяні у виборчих процесах, прагненням українців до прозорості та демократизації виборчих процесів.
Надзвичайно цікавою і корисною для фахівців, які займаються виборчими технологіями була доповідь та практичні поради Голови Правління Європейської Асоціації Політичних Консультантів (ЕАРС) пана Нечаті Озкана (Necati Özkan) (Туреччина). Як один з кращих фахівців у світі з медійних та PR – технологій, пан Озкан на прикладі телевізійного ролика виробництва його компанії показав, як можна боротися з корупцією в уряді, доносити меседжи суспільству про те, що воно має і повинно знати про такі дії тих, кого обирає. Для України – це надзвичайно важливий приклад, особливо на передодні виборів.
Прецедентом стало те, що у Конгресі взяли участь одразу три Президенти Асоціацій Політичних Консультантів. Зокрема, Ігор Мінтусов – Президент Російської Асоціації Політичних Консультантів (РАПК) також був один із зіркових спікерів Конгресу. Пан Мінтусов частий гість в Україні через його демократичні погляди на політичні та виборчі процеси. Свого часу особистий консультант Президента Єльцина, пан Мінтусов має великий досвід роботи у виборчих кампаніях різних країн, яким радо ділиться з українськими колегами.
Вразив аудиторію своєю відвертістю, наполегливістю, професійним рівнем, а також традиційною грузинською емоційністю молодий політик Іраклі Глонті. Він є головою партії «Реформатори», користується великою підтримкою у себе на батьківщині. Але, здається, за два дні Конгресу йому вдалося завоювати чималий рейтинг і в Україні. І, зауважимо, без жодних технологій.
Не менш зоряною була і плеяда українських доповідачів. Віктор Небоженко, Юрій Єхануров , Олег Надоша, Вадим Карасьов, Володимир Паніотто, Віктор Рибаченко, Тіна Берадзе, В’ячеслав Піховшек, Степан Гавриш. Їх глибинне розуміння загально – політичних та економічних процесів в Україні, відверта оцінка реальної ситуації та проектування можливого розвитку подій восени – відправна точка для роботи політ консультантів і політтехнологів на майбутніх місцевих виборах.
Багато серед учасників було і фахівців – практиків – депутати Юрій Чижмарь та Олександр Черненко, Ольга Айвазовська (громадянська мережа ОПОРА), соціологи Ірина Рудакова та Сергій Штепа, політтехнологи і політ консультанти Ігор Тенетко (Франція), Олена Каткова, Катерина Одарченко , Євген Анопрієнко, Костянтин Малишев – член РАПК (Росія).
Протягом двох днів учасники ділилися практичним досвідом минулих кампаній, обговорювали тенденції наступних місцевих виборів. Зокрема йшлося про психологічні та антикризові аспекти виборчих кампаній, особливості законодавства на місцевих виборах, вимоги до формування виборчого штабу і функції контролю за низовими структурами, роботу в соціальних мережах та інші медіа-джерела кампанії, іміджеві технології та принцип їхнього застосування, соціологія та фокус-групи у кампанії: на чому не варто економити, системи контролю в агітації та спецпроектах в день виборів.
Високий рівень організації та змісту Конгресу відзначили усі учасники. Адже вперше на одному майданчику вдалось об’єднати представників досить молодої професії (поняття політтехнолога на пострадянському просторі з’явилось тільки у 1996 –му році). Якщо бути точним, то навіть в українських ВИШах такої спеціальності ще не має. Але існує практичний ринок, де працюють здебільшого фахівці – одинаки, переважно у період передвиборчих кампаній.
Як зазначила Голова Асоціації Професійних Політичних Консультантів Ганна Тенетко створення Асоціації та проведення подібного Конгресу сприятиме систематизації ринку, підняттю професійного рівня, прозорості та демократизації виборчих кампаній.
Асоціація Професійний Політичних Консультантів висловлює подяку за підтримку у проведенні Першого Міжнародного конгресу політичних консультантів компанії «PR-rete» та Європейській Асоціації Політичних Консультантів (ЕАРС).
Другий Міжнародний конгрес політичних консультантів Асоціація Професійних Політичних Консультантів (АРРС) проведе у Києві у травні 2016 року.
Довідково: Асоціація професійних політ консультантів (АРРС) – громадська організація, створена з метою впровадження стандартів прозорості та відповідальності фахівців у сфері виборчих технологій, політичного, PR та GR- консалтингу України, підвищення їх професійного рівня, а також з метою сприяння проведенню демократичних виборів.